AK Parti Çeşme Belediye Başkan adayı Mustafa Cenger kimdir? Mustafa Cenger nereli?

AK Parti Çeşme belediye başkan adayı Mustafa Cenger oldu. Peki AK Parti Çeşme belediye başkan adayı Mustafa Cenger kimdir? Mustafa Cenger kaç yaşında? Mustafa Cenger nereli? Merak edilen tüm detaylar haberimizde...

AK Parti Çeşme Belediye Başkan adayı Mustafa Cenger kimdir? Mustafa Cenger nereli?

AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Cenger oldu

'ÇEŞME DÜNYA MARKASI OLACAK”

Ak Parti Çeşme Belediye başkan adayı Mustafa Cenger, görev verildiği takdirde ilçenin hak ettiği yere geleceğini, Çeşme'nin bir dünya markası olacağını açıkladı.

İzmir'de katıldığı bir yerel televizyon kanalında seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Cenger,” Önümüz yaz sezonu. Eğer belediye başkanı seçilirsem yapacağım ilk iş Adnan Menderes Hava Alanı'ndan tur yapan operatörlerle buluşmak, ardından Çeşme Otelciler Birliği ile bir araya gelmek olacak. Çeşme'de sezonu uzatmak bu arkadaşlarımızın elinde. Onlara 'Gelin bir fedakarlık yapın bu insanları Kuşadası veya başka bir bölge yerine  Çeşme'ye çekelim' diyeceğiz. Tur operatörleri şu anda programlarını yaptılar ama biz ne kadar insanı buraya çekebilirsek bizim için kardır. Bu 100 veya 200 yatak olabilir ama önceliğimiz bu operatörleri kazanmak olacak” dedi.

Çeşme'nin iç piyasada bir marka olduğunu da sözlerine ekleyen Ak Parti Belediye Başkan adayı Mustafa Cenger,”Özellikle Alaçatı dünya çapında bir marka olmayı başardı. Biz Antalya veya Marmaris gibi turizm yapmayacağız. Biz butik turizm yapacağız. Bizler artık 'Her şey Dahil' sistemini istemiyoruz. Çeşme marka olmayı hak eden bir bölge. Bu bölgede  yaşayan insanlar bunu biliyor. İlçede yeni yapılan otellerde 'Butik' tarzda olacak. Bizi özel kılan da bu olacak” diye konuştu.

Şu ana kadar Çeşme'nin betonlaşmaya kurban gitmediğine de vurgu yapan Cenger, sözlerini şöyle tamamladı:

“Çeşme yapılaşma anlamında kirlenmedi, betonlaşmadı. Nuri Ertan ve Faik Tütüncüoğlu'na ilçeyi kentsel yağmalamaya karşı korudukları için teşekkür ediyorum. Eğer görev verilirse ben de aynı programı izleyeceğim. Çeşme'de şu anda 30 bin atık durumda konut var. Bunları değerlendirmemiz gerekiyor. Artık şehir ekonomisine katkı sağlayacak projelere imza atacağız. Çeşme Marina'nın hayata geçmesi son derece memnuniyet verici. Şu anda Çeşme, Alaçatı ve Setur Marina'da yer yok! Şimdi Şifne'de yeni bir marina yapılacak. Çeşme ciddi anlamda Yat turizmine katkı koyuyor. Alaçatıise  şu anda Türkiye'de ciddi bir marka oldu.  Çeşme'nin marka olmasında Alaçatı'nın çok önemli katkısı var. Ayrıca dünyanın 2. Sörf parkuruna sahip bir bölge. İnsanlar nedendir bilinmez ama Çeşme-Alaçatı ayrımı yapıyorlar. Orada bulunan insanlarla  dostluğumuzu hiçbir şey etkilemez. Alaçatılı arkadaşlarımızla ayrı, gayrı yok! Onlar benim canım. Alaçatı her zaman Alaçatı olarak kalmaya devam edecektir. Böyle bir ayrımcılığın anlamı da yoktur. Hepimiz bu bölgenin insanıyız. Burada hep beraber yaşayacağız, hep beraber hizmet üreteceğiz.”

YORUM EKLE