AK Parti Aliağa Belediye Başkan adayı Serkan Acar kimdir? Serkan Acar'ın siyasi kariyeri

AK Parti Aliağa belediye başkan adayı gösterilen Serkan Acar kimdir? sorusu vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor. Peki Serkan Acar nereli? Serkan Acar'ın siyasi geçmişi haberimizin detayında...

POLİTİKA 05.01.2019, 13:54
AK Parti Aliağa Belediye Başkan adayı Serkan Acar kimdir? Serkan Acar'ın siyasi kariyeri

1976 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretimini Piyale İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ise Bayraklı Ortaokulu’nda tamamlayan Acar, lise eğitimi sonrasında üniversite sınavlarında Türkiye sıralamasına girdi ve 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih etti. 

Çeşitli hukuk bürolarında çalıştıktan sonra kendi hukuk bürosunu açtı ve atık kabloların geri kazandırılması konusunda uluslararası düzeyde çalışmalar yaptı. Çevre Bakanlığı ile projeler yaparak, Türkiye’de ilk defa bu konuda lisans yapan kişi oldu. 
2007 yılında Ege Bölgesi Sanayiciler Odası tarafından çevre sağlığına verdikleri katkıdan dolayı “Çevre Ödülü ”ne layık görülen Acar, bu konuyla ilgili yurt dışında da çalışmalarına devam etti ve tesisler kurdu. 

Belediye Başkanı Acar, evli ve 2 çocuk babasıdır.  Serkan Acar, 2019 Yerel Seçimlerinde MHP’den İzmir Aliağa Belediye Başkan adayı oldu.  

Yorumlar (0)
19°
açık