2019 son yerel seçim anket sonuçları! SONAR, İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Aydın oy oranlarını açıkladı

Son dakika yerel seçim anket sonuçları... SONAR araştırma şirketi İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Manisa, Adana, Tekirdağ, Kayseri ve Aydın anket sonuçlarını açıkladı. Son oy oranları ne durumda? Hangi parti ya da ittifak önde? İşte detaylar...

POLİTİKA 28.03.2019, 12:03
2019 son yerel seçim anket sonuçları! SONAR,  İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Aydın oy oranlarını açıkladı

Son dakika yerel seçim anket sonuçları... SONAR araştırma şirketi  İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Manisa, Adana, Tekirdağ, Kayseri ve Aydın anket sonuçlarını açıkladı. Son oy oranları ne durumda? Hangi parti ya da ittifak önde? İşte SONAR'ın araştırması...

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Manisa, Adana, Tekirdağ, Kayseri ve Aydın'a ilişkin yerel seçim anketinin sonuçlarını açıkladı. Sonuçları Twitter üzerinden paylaşan Bayrakçı, bu şehirlerde hangi ittifakların kazanacağına dair öngörülerini açıkladı.

SONAR'a göre İstanbul, Bursa, Manisa, Adana, Kayseri'de AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı; Ankara, İzmir, Aydın ve Tekirdağ'da ise CHP ve İYİ Parti’nin Millet ittifakı seçimi kazanacak.

Araştırma şirketi sonuçlarında iki ittifak arasındaki farkın yüzde 2’den az olması durumunda iki siyasi bloğun da adına yer verildi.

Buna göre İstanbul’da Cumhur İttifakı, Ankara ve İzmir’de Millet İttifakı seçimleri yüzde 2'den daha büyük bir farkla kazanacak. Antalya’da ise Cumhur ve Millet ittifakı seçim yarışında kıyasıya mücadele sürüyor.

SONAR anketlerine göre Bursa’da, Manisa’da, Adana’da ve Kayseri’de Cumhur İttifakı; Tekirdağ ve Aydın’da ise Millet İttifakı önde götürüyor.

Yorumlar (0)
28°
açık