KamuPersonel Alımı

Polisevi personel alımı yapacak: En az ilkokul mezunu olanlar başvurabilir!

İŞKUR üzerinden yayınlanan bir ilana göre polisevi için personel alımı yapılacak. Alım için en az ilkokul mezunu olanlar başvurularını yapabilecekler. Peki, hangi kadroda alım yapılacak? Polisevinde çalışmak için başvuru şartları nelerdir?

Muğla Emniyet Müdürlüğü Polisevi için personel alımı yapılacak. 12 Mayıs 2022 tarihinde yayınlanan ilana başvurular, 16 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Verilen ilanda alımı yapılacak meslek aşçı olarak açıklandı. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, başvurularını Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sitesinden gerçekleştirebilirler.

ÖZEL ŞARTLAR

Daha önceden mesleki deneyimi olanlar mülakatta tercih nedeni sayılacaktır.
Meb Onaylı Hijyen Eğitim belgesi tercih nedeni sayılacaktır.
Eğitim durumu belgesi (diploma, mezuniyet belgesi vs.)
Aşçılık alanından mezun olduğuna dair diploma ya da MEB onaylı sertifika sunulacaktır.
Adli sicil kaydı belgesi
Aile hekiminden alınmış raporu ile sağlık problemi olmadığına dair belge sunulaaktır.
Marmaris Polisevi tarafından yapılacak sözlü ve uygulamalı mülakatta başarılı olmak.
24 saat hizmet verildiğinden çalışma saatleri Marmaris Polisevi idaresi tarafından vardiya esasına göre belirlenecektir.
İstenilen evraklar 20/05/2022 tarihi ve saat 13.00’a kadar Polisevi İdare Büro Amirliğine getirilerek evrak teslimi ve kontrolü yapılacak olup eksik evrakı bulunan adaylar noter çekilişine alınmayacaktır.
Noter çekilişi 23/05/2022 günü saat 11.00 ‘da Polisevi Şube Müdürlüğü giriş kat bekleme salonunda yapılacak, http://www.mugla.pol.tr adresinde mülakata girmeye hak kazananların listesi ile mülakat yeri ve tarihi yayınlanacak olup, ayrıca yazılı veya sözlü tebligat yapılmayacaktır.
Evrakları tam olan başvuru sayısının talep edilen sayının 4 katını aşmaması durumunda 24/05/2022 tarihinde saat 13.00’da , Polisevi Şube Müdürlüğü hizmet binasında bulunan toplantı salonunda Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğünce oluşturulan komisyon tarafından sözlü ve uygulamalı mülakat yapılacaktır.
Mülakatı kazanan adayların, işe alınma aşamasında Muğla İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacak güvenlik arşiv soruşturmasında engel teşkil edici, sakıncalı durumun bulunmaması şartı aranacaktır.
Ayrıca alınacak tüm personeller devlet memuru olmayıp belirsiz süreli işçi statüsünde çalıştırılacaktır.