Teknoloji

Playstation yeni bir abonelik sistemi oluşturuyor!

Sony’nin yeni bir aylık abonelik hizmeti geliştirdiği bildirildi. Yeni hizmet, şirketin mevcut abonelik planları; PlayStation Plus ve PlayStation Now’ı bir araya getirecek.

Sony’nin PlayStation Plus ve PlayStation Now adlı, oyunlara çevrimiçi erişim sunan çoğunlukla farklı içeriklere sahip iki farklı abonelik sistemi vardı. Şirketin PS Plus’a bağlı kalarak, PS Now’ı aşamalı olarak kaldıracağı yeni bir abonelik sistemi geliştirdiği bildirildi.

Spartacus adıyla geliştiriliyor

Yayınlanan rapora göre gelecek yıl piyasaya Spartacus kod adıyla sunulacak hizmet, insanların modern ve klasik oyun kataloğuna erişmesi için diğer abonelik sistemleri gibi aylık ücret ödeme sistemi olacak. Sony’nin PlayStation oyun konsolları için planladığı yeni oyun abonelik hizmetinin, Microsoft’un Xbox Game Pass hizmeti ile rekabet edeceği düşünülüyor.

Yeni abonelik sistemi üç kademede hizmet verecek. İlk kademe PS Plus’ın mevcut avantajlarını içerecek, ikinci kademe daha geniş bir PS4 ve PS5 oyunları kataloğu sunacak. Üçüncü kademede ise genişletilmiş demolar, oyun akışı ve klasik PS1, PS2, PS3 ve PSP oyunlarından bir seçki yer alacak.