Gündem

PKK’lı teröristler tarafından saldırı! 2 kişi hayatını kaybetti

Alınan son dakika bilgisine göre Van'da PKK'lı teröristler tarafından Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerini taşıyan araca saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırıda 2 kişi hayatını kaybederken Van Valiliği'nden konu ile ilgili açıklama geldi. Valilikten yapılan açıklama göre "Saldırganların yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatılmıştır. Ayrıca olay ile ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyaya hızla yayılırken Türkiye’de de görülmesinin ardından Van’da  65 yaş üstü vatandaşlar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara yardım götürmek amacıyla kurulan Vefa Sosyal Destek gruplarından biri PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Yapılan saldırıda 2 kişi hayatını kaybederken Van Valiliği’nden konu ile ilgili ilişkin açıklama geldi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “14 Mayıs 2020 günü pandemi tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Özalp ilçesi Eğribelen Mahallesi’ne Vefa Sosyal Destek Grubu kapsamında 65 HD 084 plakalı araç ile yardım götüren Özalp Belediyesi ekibinin köye yardım dağıtıp ilçe merkezine dönerken, Mehmetalan Mahallesi yakınlarında saat 12.00 sıralarında arkalarından yaklaşan bir araç içerisinde bulunan kişi veya kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırıya uğramıştır.

İKİ KİŞİ OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ

Saldırıyı gerçekleştiren araç olay yerinden kaçmıştır. Saldırıda bir belediye çalışanımız ile ilçe merkezine dönerken yoldan aldıkları bir sivil vatandaşımız olay yerinde hayatlarını kaybetmiş, araçta bulunan diğer belediye çalışanımız ise saldırıdan yaralı olarak kurtulmuş ve Özalp Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Saldırganların yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatılmıştır. Ayrıca olay ile ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” denildi.