Gündem

PKK 22 yaşında canını aldı! Aybüke Yalçın kimdir?

Batman Kozluk’ta PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu 9 Haziran 2017’de şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın mezarı başında anıldı.

22 YAŞINDA ŞEHİT OLMUŞTU

Batman Kozluk’ta karne dağıttıktan sonra evine giderken Belediye Başkanı Veysi Işık’ın aracına PKK’lı teröristlerce açılan ateşle ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede 22 yaşında şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın ölümünün üzerinden bir yıl geçti. Henüz 7 aylık öğretmenken 9 Haziran 2017 günü katledilen, adı, okullarda, sınıflarda, cadde ve kütüphanelerde yaşatılan, seslendirdiği “Mağusa Limanı türküsü” ile gönüllere taht kuran Aybüke öğretmene duyulan özlem her geçen gün artıyor. Yüreklerde büyük yer eden genç öğretmen Aybüke Yalçın, memleketi Çorum’da, öğretmen olarak atandığı Batman’da ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde anıldı.

ÖĞRETMEN OLMANIN SEVİNCİNİ BÖYLE PAYLAŞMIŞTI!

AYBÜKE YALÇIN KİMDİR?

1994 yılında dünyaya gelen Aybüke Yalçın aslen Çorum Osmancıklı. Öğretmen olmanın sevincini sosyal medya hesabından “Öğretmen oldum ben” cümlesiyle paylaşan Yalçın, 2016 Ekim’de Batman’ın Kozluk ilçesine atandı. Müzikoloji bölümünde yüksek lisansa başlayan Yalçın, 9 Haziran 2017 tarihinde Batman’da teröristlerin hain saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı