Gündem

Pınar Gültekin’in katili Cemal Metin Avcı için ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi!

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i canice öldüren Cemal Metin Avcı için istenen ceza belli oldu. Avcı için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

Muğla’da öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Katil zanlısı Cemal Metin Avcı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

NE OLMUŞTU?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz’da Akyaka Mahallesi’nde yalnız yaşadığı evinden ayrılmış, aynı gün ablası ile telefonla görüştükten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Ailesinin, Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üzerine başlatılan çalışmada, Gültekin’i tanıyan kişilerin listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

Şüphe üzerine gözaltına alınan Cemal Metin Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de delilleri görünce, ayrıldığı Pınar Gültekin’in tekrar barışma isteğini geri çevirmesi üzerine Gültekin’i bağ evinde öldürdüğünü itiraf etmişti.

Avcı, nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılmış ve “canavarca hisle öldürmek” suçundan tutuklanmıştı.