Gündem

Pazartesi günü açıklanacak: Yeni corona virüsü yasakları yolda!

Türkiye’de günde 50 bin fazla kişi corona virüsüne yakalanıyor. Vaka sayılarının artması nedeniyle Ramazan ayında yeni kısıtlama kararlarının uygulanması bekleniyor. Ramazan ayında uygulanacak tedbirler ise Pazartesi günü belli olacak. Bakanlar Kurulu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Külliye’de toplanması ve Bilim Kurulu kararlarını değerlendirerek yeni kararları duyurması bekleniyor.

Küresel pandemi Türkiye’de etkili olmaya devam ediyor. Bu nedenle vatandaşlar Ramazan Ayı’nda hangi kısıtlamaların geleceğini merak ediyorlar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı açıklamalarda Ramazan ayı kısıtlamalarına ilişkin olarak, “Bu mübarek ay boyunca ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız. Sadece ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandırılacaktır. Yine ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilemeyecektir. Bu uygulamadan etkilenecek lokanta ve kafe gibi işletmecilere mevcut desteklere ilave olarak bazı katkılar sağlayacağız.” İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması bekleniyor

Pazartesi günü toplanması beklenen Bilim Kurulu toplantısında ise Ramazan ayında hangi tedbirlerin alınabileceğinin masaya yatırılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ise yeni kısıtlama kararlarının duyurulacağı düşünülüyor. Ancak henüz ek kısıtlamalar hakkında resmi bir açıklama değil.