Ekonomi

Parası olmayanlar da Halkbank’tan para çekebilecek: 100 TL kullanan 0,08 TL ödeyecek!

Bankalar müşterilerini arttırmak için çeşitli kampanyalar düzenliyorlar. Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre, hesabında parası olmayan müşteri bile bankadan para çekebilecek. Açık hesaptan 100 TL kullanan günlük 0,08 TL ödeme yapacak.

Halkbank acil nakit ihtiyacı olan müşteriler için ‘Açık hesap’ hakkında bilgilendirmede bulundu. Kamu bankası tarafından yapılan açıklamada, hesapta para olmada dahi limit dahilinde şube ve Bank24’lerden para çekebileceği bildirildi. Yapılan açıklamada, “Açık Hesabınızdan 100 TL kullandığınızda günlük sadece 0,08 TL* ödersiniz.” Denildi. Para çekmenin yanı sıra açık hesabı bulunanlar Bank24 kartı ile alışveriş yapabilirler, havale, EFT gibi bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirler. Halkbank açık hesaba, Halkbank.com.tr üzerinden, Halkbank İnternet Şubesi’nden veya Halkbank Dialog’dan başvurular yapılabilir.

Halkbank açık hesap özellikleri

Limitiniz dâhilinde Şubelerimizden veya Bank24’lerden nakit çekebilir, Havale, EFT gibi bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Açık Hesap’ın tanımlı olduğu vadesiz hesaptan gerçekleştirilen elektrik, su, telefon gibi düzenli fatura ödemeleriniz ile kredi kartı, kredi taksiti ödemeleriniz gecikmeye uğramadan zamanında yapılır.

Açık Hesap’ın tanımlı olduğu vadesiz hesaba, herhangi bir nakit girişi olduğu takdirde öncelikle kredili bakiye kapatılır.

Kredili bakiye için faiz hesabınızın eksiye geçtiği dönem boyunca günlük olarak hesaplanır ve talebinize bağlı olarak aylık veya üç aylık dönem sonlarında hesabınıza yansıtılır.

Limit kullanımlarınız için masraf ya da komisyon alınmamaktadır.