İzmir HaberleriPolitika

Övünç Demir’in çağrısına binler karşılık verdi

CHP Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir’in çağrısıyla binlerce Torbalılı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde Fener Alayı’nda buluştu, İzmir Marşı’nı hep bir ağızdan söyledi. Sadık İleri Bulvarı’nda başlayan Fener Alayı’nda Torbalı caddelerini bir uçtan bir başa Türk Bayrakları ve meşalelerle donatan Torbalılılar, Çanakkale şehitlerini en görkemli şekilde andı, tarihi zaferi Torbalı’dan selamladı.

Torbalı, sabah saatlerinde Şehitlik Anıtı’ndaki çelenk bırakma töreninde AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Metin Yüğrük’ün İzmir Marşı çalan bandoyu engellemesi ve Torbalı Kaymakamı Ercan Öter’e sesini yükseltmesi sonrası yaşanan gelişmelere karşı tek yürek olarak hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı caddeler boyunca coşkuyla söyledi, Çanakkale şehitlerini andı.

“Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarının atıldığı meşaleli yürüyüşe bayrağını alıp gelen Torbalı halkı ile birlikte yürüyen CHP Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir’e, CHP Torbalı İlçe Başkanı Hakkı Polat, ilçe yöneticileri ve meclis üyesi adayları eşlik etti.

“ÖMRÜMÜZ ‘ATATÜRK’ DİYEMEYENLERE MÜCADELEYLE GEÇTİ”

Sadık İleri Bulvarı başında başlayıp Mithat Paşa Caddesi ve Kazım Dirik Caddesi’ni kaplayan coşkulu kalabalığın en önünde eşi Güler Demir ile birlikte yürüyen Övünç Demir, 1 buçuk saat süren yürüyüş sonrasında hemşehrilerine seslendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından söz alan Demir, “Hepimiz burada ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunan, cumhuriyete sevdalı Atatürk gençliğiyiz. Bizler var oldukça bu değerler ilelebet yaşayacaktır. Bakın ben kardeşiniz olarak; hiçbir zaman Atatürk’ün gölgesine sığınmadım. Hep O yaşasaydı gurur duyacağı bir genç olmak için gecemi gündüzüme kattım. Ömrümüz Atatürk diyemeyenlere mücadeleyle geçti. Buradan onlara sesleniyorum. Bizler var oldukça, Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları var oldukça, cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır. Bizler bu vatanın savunucularıyız, yılmaz bekçileriyiz. Hepinizin ayağına sağlık” dedi.

“SAKIN TUZAĞA DÜŞMEYİN”

18 Mart’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları adına hep beraber yürümenin gururunu yaşadığını vurgulayan Demir, şöyle konuştu:

“Bu sabah Şehitlik’te İzmir Marşı tam çalınacakken AK Parti ilçe başkanı durdurdu. Arkadaşlar bugün bir tuzak var. Komşularımızı uyaralım. Bugün Atatürk maskeli birçok insan dolanıyor. Sakın tuzağa düşmeyin. Atatürkçüler buradalar, Atatürkçüler balkonlarından bayrak salladılar. Burası İzmir, burası Torbalı. Eğer Atatürk ile derdi olan varsa lütfen gitsin o getirdikleri Suriyelilerle çöllerde yaşasınlar. Biz CHP olarak başından beri söylüyoruz. İki kırmızı çizgimiz var. Siyasi görüşü ne olursa olsun Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyet peşinden gidiyorlarsa, herkesin desteğini bekliyoruz. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Hep birlikte daha güzel günler göreceğiz.”