Gündem

Otomobili sahipleri: 4 Gün kaldı, sonra değişiyor!

Arabası ile yola çıkma planları yapanları ilgilendiriyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 4 gün sonra değişiyor. Otomobil sahipleri için yapılan yazılı açıklamada, Çeşme-İzmir-Aydın (Çeşme-İzmir kesimi ile İzmir-Aydın kesimleri) otoyollarının mevcut olan 120 km/s olan hız sınırı 10 km/s artırılarak 130 km/s’ye çıkarılacağı bildirildi.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Otomobil sahipleri için yeni hız sınırlarının uygulanmasına 4 gün kaldı. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yapımı devam eden ve yeni projelendirilecek otoyollar hizmete açıldıklarında 120 km/saat olan hız sınırının 20 km/saat artırılarak 140 km/saate yükseltileceği bildirildi.

Buralarda hız sınırı değişti

4 gün sonra;

Edirne-İstanbul (Avrupa otoyolu), İstanbul-Ankara (Anadolu Otoyolu), Niğde-Mersin-Şanlıurfa (Niğde- Tarsus kesimi, Tarsus-Şanlıurfa kesimi) ile Çeşme-İzmir-Aydın (Çeşme-İzmir kesimi ile İzmir-Aydın kesimleri) otoyollarının mevcut olan 120 km/s olan hız sınırı 10 km/s artırılarak 130 km/s,

Kuzey Marmara otoyolunun Sakarya-Kurtköy-Odayeri-Kınalı bölümü, Malkara-Çanakkale, Gebze-İzmir /Menemen-Çandarlı, Ankara-Niğde otoyollarında ise 120 km/saat olan hız sınırı 20 km/saat artırılarak 140 km/saate çıkarılacak.