EkonomiGündem

Otobüslerde yeni dönem: Biletler yüzde 50 indirimli satılacak!

Otobüslerde yeni dönem… Koronavirüs salgını nedeniyle yan koltukta başka bir yolcunun oturmasını istemeyen vatandaşlara ikinci koltuk yüzde 50 indirimli satılacak. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, ”Otobüs hatlarına yolcu çekmek için yan koltuğu indirimli satma kampanyası başladık. İlk günden ilgi yüksek oldu.” dedi. Özellikle 4-5 saati aşan hatta 17-18 saatlere kadar çıkan yolculuklarda bu kampanyanın etkili olması bekleniyor.

Hürriyet’ten Emre Eser’in haberine göre; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, “Koronavirüs sektördeki istihdamı ilk aylarda yüzde 90 azalttı. Daha sonra bazı düzenlemelerle kısıtlı yolcu taşıma izni verildi. Tek koltukta yolcu taşınabiliyordu ancak bunun da maliyeti hem firma hem de yolcu için çok fazla oluyordu.” dedi.

İNDİRİMLİ SATILACAK

Mustafa Yıldırım, “Şimdi tam kapasite çalışmaya müsaade ediliyor ancak yolcular yan yana seyahat etmek istemiyor. Biz de otobüs hatlarına yolcu çekmek için yan koltuğu indirimli satma kampanyası başladık. İlk günden ilgi yüksek oldu. Kampanyaya katılan firmaların sayısının hızla artacağını düşünüyoruz” diye konuştu. Mustafa Yıldırım, yan koltuk için aynı aileden bireylere ise yüzde 20 indirim uygulanacağını açıkladı.