Gündem

Otobüs seyahatleriyle ilgili flaş açıklama!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, otobüs seyahatleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, otobüs yolculuklarında koronavirüse karşı alınan önlemlere ilişkin konuştu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, otobüs seyahatleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, otobüs yolculuklarında koronavirüse karşı alınan önlemlere ilişkin konuştu ve otobüsle yolculuk yapan vatandaş sayısının günlük 180 binlerden 300’ün altına düştüğünü bildirdi.

”TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMIYORUZ”

Otobüslerde salgına karşı tedbirlerin aralıksız sürdüğünü vurgulayan Karaismailoğlu, “Alınan önlemlerin sonuçlarını almaya başladık. Özellikle otobüs yolculukları başta olmak üzere corona virüse karşı tedbiri elden bırakmıyoruz. Ancak sektöre yönelik kolaylaştırıcı tedbirler ve yasal düzenlemeler sayesinde artık vatandaşlarımızın sefer bulunmaması nedeniyle otogarlarda sabahlamalarının da önüne geçtik. Bu sayede otobüs firmalarının sefer sayısı ile birlikte yolcu sayısı da tekrar artış göstermeye başladı. Hatta 16 Mayıs’ta yolcu sayısı 3 bin 500’ü geçti” dedi.