Gündem

ÖSYM’den YKS açıklaması! 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2020 sınav takvimini güncelleyerek önemli açıklamada bulundu. Başkanlıktan yapılan açıklamaya göre; "2020 ÖSYM sınav takvimi güncellenerek https://www.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM aday işlemleri mobil uygulamasından yayımlanmıştır" ifadelerinde bulundu.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili önemli açıklamada bulundu. Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında sınav tarihlerinin uygulanma tarihleri değişmişti.

BAŞKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

ÖSYM, 2020 sınav takvimini güncelleyerek internet adresinde yayımladı. Başkanlıktan yapılan açıklamada başvuru tarihleri ile ilgili “Başkanlığımızca, koronavirüs (Covid-19) pandemisi öncesinde ÖSYM sınav takvimi ile kamuoyuna duyurulan; ancak Covid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik devletimizce alınan tedbirler kapsamında uygulanma tarihleri yeniden düzenlenen sınavların, başvuru tarihleri belirlenmiştir. 2020 ÖSYM sınav takvimi güncellenerek https://www.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM aday işlemleri mobil uygulamasından yayımlanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

GÜNCELLENDİ

“2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS), Başkanlığımızca 27 – 28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacaktır. 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu, sınav tarihleri ve Yükseköğretim Kurulunun 2020-YKS’ye ilişkin aldığı kararlar doğrultusunda güncellenerek https://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır.”