Eğitim

ÖSYM’den YDS’ye girecek öğrencilere uyarı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, kendi sitesinde yarın yapılacak 2020-Yabancı Dil Sınavı'na (YDS) girecek adayların saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacağı konusunda uyarıda bulundu.

Yarın tüm yurtta 2020-Yabancı Dil Sınavı (YDS) yapılacak. ÖSYM, kendine ait sosyal medya hesabından da yayınladığı bir uyarıyla sınava girecek öğrencilere seslendi. Kurum, sınava girecek adayların saat 10:00’dan sonra sınav binasına giremeyeceklerini hatırlatarak dikkatli olmaları konusunda uyardı.

ÖSYM’nin yaptığı açıklamada, “27 Eylül’de uygulanacak olan 2020-YDS için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Adayın, sınava girebilmesi için sınava giriş belgesine ek olarak; nüfus cüzdanını, T.C kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanında bulundurması zorunludur. Nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında; Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, kimlik belgesi olarak kabul edilecektir” denildi.