Eğitim

ÖSYM’den Flaş Karar ! O Sınavın Sonuç Tarihi Değiştirildi

ÖSYM Başkanı Halis Aygün ALES hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Halis Aygün açıklamalarında 16 Ağustos tarihinde uygulanacak olan ALES’e girecek adayların lisansüstü başvurularını yapabilmelerine imkan tanımak için, daha önce 16 Eylül olarak belirlenen sınav sonuç tarihinin 7 Eylül'e çekildiğini vurguladı.

ALES hakkında açıklamalarda bulunan ÖSYM Başkanı Halis Aygün 16 Ağustos tarihinde uygulanacak olan ALES’e girecek adayların lisansüstü başvurularını yapabilmelerine imkan tanımak için sınav sonuç tarihinin değiştirildiğini belirtti. Halis Aygün açıklamalarında daha önce 16 Eylül olarak belirlenen sınav sonuç tarihinin 7 Eylül’e çekildiğini vurguladı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Halis Aygün açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“16 Ağustos tarihinde uygulayacağımız ALES’e girecek adaylarımızın lisansüstü başvurularını yapabilmelerine imkan tanımak için, daha önce takvimimizde 16 Eylül olarak açıkladığımız ALES sonuç açıklama tarihi 7 Eylül olarak güncellenmiştir. Adaylarımız için hayırlı olmasını dilerim”

İşte Halis Aygün’ün paylaşımı:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

ALES için ÖSYM tarafından yapılan açıklamada sınavın yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim planlamacısı kadrolarında açıktan veya öğretim elamanı dışındaki kadrolardan atanabilmek için zorunlu olarak belirlenmiş bir sınav sistemidir.

Yüksek lisans programına geçiş olarak değerlendirildiğinde sınava lisans programından mezun olmuş, lisans programından mezun olabilecek durumda bulunanlar ile yurt dışında lisans eğitimi görmüş ve denklik belgesi olanlar başvuru yapabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu