Eğitim

ÖSYM bugün duyurdu: T.C. Kimlik numaranız ile 10 gün boyunca erişebilirsiniz!

ÖSYM binlerce kişiyi ilgilendiren önemli bir duyuruda bulundu. Resmi internet sayfası üzerinden yapılan açıklamada, 10 Ekim 2021 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının sınav sorularının tamamına 10 gün boyunca erişim sağlanabileceği bildirildi. Bunun için sisteme T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yapmak gerekiyor.

ÖSYM bu sene YDS’ye katılanları ilgilendiren önemli bir duyuruda bulundu.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

10 Ekim 2021 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2021-YDS/2) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 10 Ekim 2021 tarihinde saat 14.45’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

YDS Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarına Ulaşmak için https://www.osym.gov.tr/TR,21359/2021-yds2-temel-soru-kitapciklarinin-yayimlanmasi–10.html adresini ziyarette bulunabilirsiniz.