Eğitim

ÖSYM Başkanı Aygün’den YKS değerlendirmesi!

27 - 28 Haziran tarihlerinde üç oturum halinde yapılan YKS bugün sona erdi. Şimdi milyonlarca öğrenci sonuçlarını bekleyecek. Sınavın ardından ÖSYM Başkanı Halis Aygün de açıklamalarda bulundu. Aygün sınav için görevlendirilen bütün ekiplere başarılı yönetimlerinden dolayı teşekkür etti.

Bu sene corona virüsü salgını sonrası LGS ve YKS sınavları yapıldı. Bu hafta 27 – 28 Haziran tarihlerinde üç oturum halinde yapılan YKS’de 2 milyonu aşkın öğrenci ter döktü. Bu sene baraj puanı düşürülen YKS sonrası öğrenciler şimdi sonuçlarını bekleyecek.

81 ilde gerçekleştirilen sınav hakkında ise ÖSYM Başkanı Halis Aygün değerlendirmede bulundu. Sınav için alınan tedbirleri açıklamasında ifade eden Aygün, görevlendirilen tüm personellere de başarılı yönetimlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

İşte ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün o açıklamaları:

“Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl önceki yıllarda yapılan sınavlarda alınan tedbirlere ek olarak koruyucu önlemler de hayata geçirildi. Böylesi hassas bir dönemde, böylesi büyük bir organizasyonda, dezenfekte işlemlerinden maskeye kadar alınan önlemlerle ilgili her konu, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun görüşleri alınarak titizlikle incelendi ve sınavlar bu önlemler doğrultusunda uygulandı. Aldığımız tedbirlere uyarak sınav görevlilerimizin yönlendirmelerine göre hareket eden tüm adaylarımıza sorumlu ve bilinçli davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Sınav binalarında aldığımız önlemlere saygı göstererek binaların dışında herhangi bir kalabalık oluşmaması için çaba harcayan, sorumlu, bilinçli ve bizimle iş birliği içerisinde hareket eden tüm aday yakınlarına da selamlarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Bu zorlu süreçte bu büyük sınavın sağlıklı bir şekilde tamamlanmasında önemli katkı sunan İçişleri Bakanlığımıza, Milli Eğitim Bakanlığımıza, Sağlık Bakanlığımıza, Sınav Koordinasyon Kurulunda bulunan valilerimize, rektörlerimize, kaymakamlarımıza, belediyelerimize, milli eğitim müdürlüklerimize, nüfus müdürlüklerimize, emniyet müdürlüklerimize, jandarma komutanlıklarımıza, sınav koordinatörlerlerimize, sınav merkezlerimizde görev alarak katkı sağlayan tüm sınav görevlilerimize ve süreçlerin başından itibaren başarılı şekilde tamamlanması için özveriyle gayret gösteren tüm ekibime şükranlarımı sunuyorum”

İlgili Makaleler