Gündem

Ortadoğu Gazetesi 48 yıllık yayın hayatına son verdi!

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) kurucusu Alpaslan Türkeş tarafından 1972 yılında ismi konulan Ortadoğu Gazetesi 48 yıllık yayın hayatına son verdi. Son baskıda ise yaptıkları açıklama dikkat çekti.

Alpaslan Türkeş tarafından 1972 yılında Ortadoğu Gazetesi koyulan 48 yıllık gazete, yayın hayatına son verirken açıklamalarıyla dikkat çekti.

“ANCAK BİZE İHANET EDENLERİN…”
‘Son baskı’ manşetiyle çıkan gazetenin birinci sayfasında şu ifadeler kullanıldı: “Her kuruluş; tıpkı insan gibi yaşar ve hayatı sona erer. Gazeteniz ORTADOĞU da 48 yıllık hayatına bugün son veriyor. Basın ağacından altın bir yaprak daha düştüğü için üzüntülüyüz. Ancak, bize ihanet edenlerin sonunun da çok uzun olmayacağını görüyor ve biliyoruz. 48 yıldır bize destek veren tüm okurlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Yarım asra yakındır yolu bu gazeteden geçenlere de teşekkür ediyoruz. Sağlıcakla kalın…

“CEKETİMİZİ SATARIZ”
Gazetemize geldiklerinde ‘Ceketimizi satar bu gazeteyi yine de yaşatırız’ diyenlerin son iki yıldır yaptıkları vefasızlıkları unutmayacağız. ‘Ceketimizi satarız’ diyenler ceketlerini satmadı ama bize her türlü tuzağı kurmayı sürdürdü. Hayal kırıklıklarımız kaldıramayacağımız kadar derin. Yani eski dostlar düşman oldu. Bununla da kalmadılar bizi sırtımızdan hançerlediler.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın