Genel

Orman Genel Müdürlüğü en az lise mezunu personel alımı yapacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü taşra birimlerinde istihdam edilmek üzere personel alım ilanı yayınladı. Toplamda 122 kişinin istihdamının sağlanacağı bildirilen ilanda en az lise mezunu olmak gerektiği, yazılı ve sözlü sınavı yapılmaksızın KPSS Puan şartı esas alınacağı belirtildi. Peki, Bakanlık bünyesinde çalışmak için başvuru şartları neler? Son başvuru tarihi ne zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, mühendis avukat, destek personeli kadrolarında alım yapılacağını duyurdu. Toplamda 122 kişinin istihdam edileceği bildirilen kadro ilanında başvuruların, 1 Haziran 2020 ile 12 Haziran 2020 tarihleri arasında alınacağı bildirildi. KPSS en az 60 puan şartı isteyen kadro ilanlarında destek personeli olarak görev alacakların en az lise mezunu olması gerektiği bildirildi.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1 – 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2 – 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

3 – Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

1- 2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3 VE KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

2 – Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,

3 – Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için; – C sınıfı ehliyete sahip olmak,

– Cinsiyeti Erkek olmak,

4 – Avukat pozisyonuna başvuranlar için; -Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak,

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adaylar 01/06/2020 – 12/06/2020 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 12/06/2020 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru işleminden önce e-devlet şifresi edinmeleri gerekmektedir.

İLAN TAM METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.