Gündem

Ordu'da öldürülen Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç'un cezası belli oldu!

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları 3. Sınıf Öğrencisi 20 yaşındaki Ceren Özdemir evinin önünde bıçaklanarak öldürülmüştü. Polis ekiplerinin araştırması sonucu katilin Özgür Arduç olduğu tespit edilmişti. Katil Özgür Arduç’un kan donduran ifadesi herkesi şoka uğratırken tutuklu bulunduğu cezaevinde intihar girişiminde bulunup başarılı olamamıştı. 20 yaşındaki Ceren Özdemir’i cani bir şekilde öldüren katil hakkında iddianame hazırlandı.

İKİ KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ HAPİS CEZASI
“Canavarca Hisle Kasten Öldürme” ve “Kişiyi Yerine Getirdiği Kamu Görevi Nedeniyle Öldürmeye Teşebbüs (iki kez)” suçlarından Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne iki ayrı iddianame ile kamu davaları açıldı. Türkiye’nin günlerce konuştuğu Ceren Özdemir cinayetiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ordu’da 20 yaşındaki Ceren Özdemr’ öldüren katil Özgür Arduç için iddianame hazırlandı. İddianamede Arduç için bir kez ağırlaştırılmış, iki kez de müebbet hapis cezası istendi.

CEZA İNDİRİMİ UYGULANMASIN
İddianamelerde şüpheli hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 62. maddesi uyarınca ceza indirimi uygulanmaması talep edildi. Hatırlanacağı üzere Ceren Özdemir’i bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç (35), Van’da tutuklu bulunduğu yüksek güvenlikli cezaevinde bileklerini kesip intihar girişiminde bulunmuştu. Arduç’un, bileklerini lavaboda kırdığı fayans parçalarıyla kestiği öğrenilmişti.

Bir cevap yazın