Gündem

Op. Dr. Ozan Balık ile Liposuction Yöntemiyle Yağlarınızdan Kurtulun!

Yağlı vücudu olan kişiler, liposuction işlemi ile yağlardan kurtulabilir. Son dönemlerin en gözde operasyonları olarak bilinir.

Beden üzerinde bulunan ve birikmiş yağ tabakalarının kontrol edilerek liposuction işlemlerine geçilmesi bireylerin kararlarına göre değişiklik göstermiş olur. Verilen karar doğrultusunda hastanın bilgilendirme süreci başlatılır.

Op. Dr. Ozan Balık Kimdir?

Dr. Ozan Balık 1975 Yılında Adana’da doğmuştur. İlk ve orta okulu Adana’da okuyan Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdi. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Geçirdiği bir dizi ortopedik ameliyatın ardında elektronik mühendisliğini bıraktı. 1993’te Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp Eğitimine başladı ve 1999 da Tıp Doktoru ünvanını aldı. İlk görev yeri olarak mecburi hizmetini Viranşehir Devlet Hastanesi Acil Servisinde 1999-2000 yıllarında yaptı. 2001-2002 Göztepe SSK Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Bölümünde asistan doktor olarak çalıştı. 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümüne girdi. 2008’de Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği tarafından ” Ulusal Yeterlilik (National Board Certification)” sertifikası verildi. 2008-2009 Edirne Devlet Hastanesi,Plastik Cerrahi Klinik Şefliği yaptı. Dr. Ozan Balık 2010 yılından itibaren İstanbul da Özel Kliniğinde çalışmalarına devam etmektedir.

Liposuction Nedir?

Liposuction vücudun belirlenmiş olan bölgelerinden yağ aldırma işlemlerinin yapılması olarak incelenir. Düzenli olarak yapılan kontroller sırasında gerçekleştirilen işlemlerin aynı zamanda belirgin bir biçimde sonuç vermesi için işlemler yapılır.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda yaygınlaşmış olan operasyonlardan biri haline gelmiş olan liposuction tüm detayları ile incelenerek gerçekleştirilir. Zayıflama yöntemi olmamakla birlikte vücudun belirli bölgelerinde birikmiş olan yağ tabakalarının alınmasının sağlanmasıdır.

Uygulama sırasında steril ortamlar olmasına dikkat edilerek hastanın verimli bir sonuç alması için gerekli olan tüm düzenlemeler yapılmış olur. Bireylerin herhangi bir kronik hastalığı mevcut ise tehlike durumu oluşturacak nitelikte hastalıklar var ise yapılmaması önerilir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Karın germe çeşitli sebeplerden ötürü karın bölgesinde meydana gelen sarkma ve benzeri tüm şekil bozukluklarını ortadan kaldırabilmek için uygulanan yöntemler arasında yer alır. Karın germe operasyonlarının olumlu sonuç verebilmesi için gerekli olan işlem basamakları uygun bir biçimde yerin getirilir.

Hızlı kilo alıp verme durumları yaşandığında aynı zamanda detaylı olarak karın bölgesinin incelenmesi sonucunda karın germe operasyonlarına başvurulur. Özellikle karın bölgesinde bazı şekil bozukluklarının yaşanması aynı zamanda bu operasyonun yapılmasını gerekli kılmıştır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Yapılan estetik operasyonların temel amacı aynı zamanda bireylerin kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Karın germe operasyonları ile birlikte daha çok estetik olarak daha iyi görünmeyi hedefleyen kişiler bu uygulamayı tercih ederler.

Karın germe ameliyatı öncesinde birtakım test ve analizler yapılarak nasıl bir işlem uygulanması gerektiğine karar verilir. Bireylerin karın bölgesinde birikmiş olan deri fazlalıklarının alınarak germe uygulamalarının yapılması sağlanır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Karın germe uygulamaları ile birlikte daha çok bireylerin estetik açıdan iyi görünmeleri sağlanarak etkili sonuçlar alınmaya çalışılır. Elde edilen sonuçların bireylerin istediği doğrultuda olması için karın germe operasyonları sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlara uyulması önerilir.

Öncelikli olarak karın germe öncesi ve sonrasında yapılması gerekenlerin başında ağırlık kaldırılmaması ve doktorun verdiği ağrı kesicilerin kullanılması önerilir. Estetik aşıdan daha iyi sonuçlar elde etmek isteyen kişilerin özellikle araştırdığı yöntemler arasında yer almıştır.

Yağ Aldırma Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Yağ aldırma vücudun belirlenmiş olan özellikle yağ tabakasının birikmiş olduğu kısımlara uygulanan yöntemler arasında yer alır. Yağ aldırma yöntemini özellikle diyet ve spor yapan bireylerin herhangi bir sonuç alamadıklarında uyguladıkları gözlemlenir.

Yağ aldırma yöntemleri ile birlikte vücudunda belirgin değişiklikler yapmaya çalışan bireylerin tercih ettiği uygulamalar yer alır. Bölgesel olarak sağlanan operasyonların en çok hangi bölgede gereksinim duyuluyorsa bu alanda düzenlenmesi yapılmış olur.

Yağ Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

Estetik açıdan daha iyi görünmek isteyen bireylerin aynı zamanda kendini iyi hissedebilmeleri için çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Yağ aldırma son zamanlarda yaygınlıkla tercih ettiği yöntemler arasında yerini almıştır.

Liposuction bölgesel yağ aldırma sistemlerinin başında gelir. Bölgesel olarak aldırılan yağların bireylerin dış görünüşünde gerçekleştirdiği değişikliklere göre aldığı sonuçlar incelenmiştir. Bölgesel olarak alınan yağların daha çok estetik olarak katkı sağlaması beklenir.

Yağ Aldırma Tedavi Fiyatları 2021

Güncel olarak düzenlenen yöntemlerin son sistem teknolojilere göre oluşturulması sağlanır. Yağ aldırma ile birlikte daha çok ön plana çıkan liposuction ile birlikte daha çok yapılan uygulamalar görülmüştür.

Yapılan araştırmalar ile birlikte daha çok uygulama yöntemi bulan liposuction vücut üzerinde meydana gelen değişiklikleri kapsar. Bedenin daha iyi görünmesi sağlanarak estetik açıdan iyi hissedilmesi yağ aldırma ile sağlanır.