Gündem

Ölüm orucundaki avukat hayatını kaybetti!

Halkın Hukuk Bürosu dün akşam resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, uzun zamandır ölüm orucunda olan Ebru Timtik'in hayatını kaybettiğini açıkladı.

12 Eylül 2018 tarihinden bu yana cezaevinde olan Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukat Ebru Timtik, “adil yargılanma” talebi nedeniyle girdiği ölüm orucunda hayatını kaybetti. Avukat’ın ölüm orucuna birlikte başladığı Aytaç Ünsal’ın ise durumunun ağır seyretmekte olduğu öğrenildi. İki avukat için, durumlarının ağırlaşması sebebiyle sosyal medyada tahliye çağrıları yapılıyordu.

Dün akşam ölüm orucunu sürdürmekte olan avukat Ebru Timtik’in kalbinin durduğu öğrenildi. Bu olay üzerine Halkın Hukuk Bürosu ve Çağdaş Hukukçular Derneği kendi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yaparak Timtik’e yapılan müdahalenin sürdüğünü söylediler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Halkın Hukuk Bürosu; “Ebru Timtik’in nabzı durdu. Doktorların kalp masajı yaptıklarının bilgisini aldık. Tüm meslektaşlarımızı ve halkımızı Bakırköy Dr.Sadi Konuk hastanesi önüne çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul ise; “Ebru Timtik’in yaşamını yitirdiği haberi doğru değil. Ebru’nun kalbinin durması üzerine kalp masajı ile müdahale ediliyor” dedi.

Bir süre sonra Halkın Hukuk Bürosu kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Ebru Timtik’in hayatını kaybettiğini açıkladı.