Gündem

Öldürülen Ayşegül Aktürk’ün kızının veda sözleri yürekleri yaktı!

İstanbul'un Maltepe ilçesinde platonik aşığı tarafından öldürülen Ayşegül Aktürk'ün cenazesi son yolculuğuna uğurlanırken, 14 yaşındaki kızı 'Gitme anne' diyerek gözyaşı döktü. O yaşanan anlar yürekleri dağladı. 

İstanbul’un Maltepe ilçesinde platonik aşığı Muharrem E. tarafından öldürülen Ayşegül Aktürk’ün cenazesi son yolculuğuna uğurlandı. O sırada 14 yaşındaki kızının ‘Gitme anne’ diyerek gözyaşı döktüğü anlar yürekleri dağladı. Aktürk’ün cenazesi memleketi Tokat’ın Zile ilçesinde toprağa verildi.

Olay, dün sabah Maltepe ilçesi, Başıbüyük Mahallesi’nde meydana geldi. Muharrem E. ilgi duyduğu Devlet Hastanesinde idari bölümde çalışan komşusu 2 çocuk annesi Ayşegül Aktürk’ten beklediği karşılığı bulamadı. Eşinden boşandığı öğrenilen Ayşegül Aktürk, sabah işe gitmek için evden çıktığı sırada Muharrem E. yolunu kesti. Çıkan tartışma sırasında Muharrem E. bıçakla Aktürk’e saldırdı. 2 çocuk annesi kadın aldığı bıçak darbeleriyle kanlar içinde yere yığıldı. Saldırganın kardeşleri Meryem ve Murat E. de araya girmek isterken ellerinden yaralandı. Saldırgan daha sonra aynı bıçakla kendisini yaraladı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Gelen sağlık ekipleri çok kan kaybeden Ayşegül Aktürk’ü ambulansla Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Aktürk burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Muharrem E. de kardeşleriyle birlikte hastaneye kaldırıldı.

14 YAŞINDAKİ KIZI ‘GİTME ANNE’ DİYEREK TABUTUNA SARILDI

Hatice ve Ömer Aktürk çiftinin 4 çocuklarından en küçüğü olan Ayşegül Aktürk, otopsi işleminin ardından İstanbul’dan karayolu ile memleketi Tokat’ın Zile ilçesine getirildi. Aktürk’ün cenazesi ilk önce ilçe merkezindeki babasının evine götürülerek helallik alındı. Bu sırada Ayşegül Aktürk’ün kızı İrem (14) tabuta sarılarak, “Anne sözünü tutacağım. Her şeyi yapacağım” diye ağladı. Cenaze aracı hareket ederken ise “Anne gitme” diyerek gözyaşı döktü. Aktürk’ün cenazesi, buradan Zile Asri Mezarlığı’na götürüldü. Mezarlıkta kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

‘2 TANE KÜÇÜK YAVRUSU KALDI’

Olayın bir kadın cinayeti olduğunu söyleyen Ayşegül Aktürk’ün kuzeninin eşi Murat Çöktü, “Olay dün gerçekleşti, platonik aşkla alt komşusu ilgi duyuyormuş. Kız çok namuslu, düzgün bir kız. Çevresinde herkes tarafından sevilen birisi. İşe gitmek için evden çıkıyor. Köpeğine su vermeyi unuttuğunu fark ediyor. Geri eve geliyor. Orada çocuk bunun kolundan tutuyor. Bu esnada ‘bana dokunma’ diye bağırıyor. Saldırganın o sırada elinde bıçak varmış. Tasarlayarak yaptığını düşünüyorum. Bıçaklıyor ve maalesef kaybediyoruz. Bugün de cenazesi için buradayız. Kadın cinayetlerini bir şekilde duyuyorduk televizyonlarda. Allah kimsenin başına göstermesin. Hakikaten çok üzücü bir olaymış. 2 tane küçük yavrusu kaldı” dedi.

İlgili Makaleler