EğitimGündem

Okullar tamamen kapanacak mı? Bakan Selçuk’tan flaş açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayında yüz yüze eğitim ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenlerin yüzde 10’ununun aşılandığını açıklayarak 125 bin öğretmenin birkaç gün içinde aşılanacağını duyurdu.

Bakan Selçuk’un açıklamalarından satır başları şöyle:

Ülkemizde yerinde karar sürecine geçilmişti. Valilikler tedbirlerini iller seviyesinde alıyorlar. 9 iller haricinde bütün ortaokul ve liselerde kapanma söz konusu oldu. Bazı illerde de Yalova ve Eskişehir gibi ilkokullarda da kapanma oldu.

Önümüzdeki süreç tümüyle değerlendiriliyor ve yeniden bir kararın alınıp alınmayacağı, yeni kararların ne olabileceği gibi değerlendirmeler yapılıyor. Önümüzdeki hafta bir değerlendirme yapılacak.

Biz eğitimciler olarak okulların hep açık olmasını isteriz. Türkiye dünyada en çok okul kapatan dördüncü ülke. Türkiye çok kontrollü gidiyor. Bu bağlamda vakaların artması, Sağlık Bakanlığımızın bu konudaki çalışmaları, Bilim Kurulu’nun önerilerini değerlendirdiğimizde elbette bazı kararlar çıkabilir. Bizim gönlümüz okulların açık olması yönünde.

125 bin öğretmen birkaç gün içinde aşılanacak.