Gündem

Okullar 31 Ağustos’ta açılacak mı? Kritik toplantı başladı

Normalleşme sürecine geçtiğimiz dönemde vaka sayılarının artması ile milyonlarca öğrenci okulların açılma tarihini merak etmeye başladı. Bilim Kurulu'nun toplantısı üzerine okulların açılış tarihine karar verilecekken toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın mensuplarına açıklama yapacağı öğrenildi.

Son yapılan açıklamalara göre Bilim Kurulu’nun kararı ile okulların açılış tarihi belli olacakken milyonlarca öğrencinin cevabını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın mensuplarına açıklama yapacağı öğrenildi.

AÇIKLAMA YAPACAK

Okulların açılıp-açılmama durumu ile ilgili önerinin verileceği Bilim Kurulu toplantısı, Sağlık Bakanlığı’nda Bakan Koca’nın başkanlığında başladı.

Kurul, vaka sayılarını değerlendirecek, “Okullar 31 Ağustos’ta açılacak mı, koronavirüse karşı hangi tedbirler alınacak?” sorularının cevabını tartışacak. Son olarak Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri bu konuları ele almak üzere bir kez daha bir araya gelmişti. Milli Eğitim Bakanlığı, dün akşam saatlerinde bir açıklama yaparak değerlendirme sürecinin nihai aşamaya geldiğini duyurdu.

Vaka sayılarındaki artış 1000’in üzerinde. Dalgalanmalar devam ediyor. Kurul son durumu değerlendirecek.