Gündem

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk açıklama yaptı!

Alınan son dakika bilgisine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında Bilim Kurulu toplanarak okulların ne zaman açılacağına karar verdi. Bilim Kurulu toplantısı sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk basın mensuplarına aldıkları kararı duyurdu.

Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca okulların açılma tarihi ile ilgili basın mensuplarına açıklama yaptı.

“1 AY BOYUNCA BAŞLATILMAYACAK”

Sağlık Bakanı Koca “Bilim Kurulu’nun gündeminde öne çıkan, önümüzdeki dönemde eğitim ve öğretim süreçlerinin hangi şartlarla yürütüleceği konusuydu. Bu konudaki öneri, yüz yüze eğitimin, en az önümüzdeki bir ay boyunca başlatılmaması, gerekirse online eğitim yapılması, yüz yüze eğitime kademeli olarak geçilmesi yönündedir. Bu görüş ve öneriyi Milli Eğitim Bakanlığımız ile paylaştık. Konuyla ilgili planlarını Sayın Bakanımız açıklayacaktır” açıklamasını yaptı.

BAKAN SELÇUK KARARI AÇIKLADI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarla ilgili alınan son kararı açıklıyor. Selçuk, “Bilim kurulunun tavsiye kararı neticesinde 2020-2021 eğitim yılına başlıyoruz.Buna göre 31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz.” dedi.