Gündem

Okul Servis Ücretlerine Zam Okul Servis Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Pandemi döneminden en çok etkilenen sektörlerden bir tanesi de okul servisçileri oldu. Okulların yüz yüze eğitime ara vermeleri ile birlikte maddi sıkıntılarla boğuşan okul servisçileri yapılan zamma sevindi. Henüz sadece İstanbul için beli olan zam oranları hem veliler için hem de okul servisçileri için merak konusu oldu.

2021-2022 okul servis ücretlerine zam kararı alındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi okul servis ücretleri konusunda yaptığı toplantıda 2021-2022 dönemi okul servis ücretlerine zam kararı aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından alınan kararda İstanbul’da okul servis ücret fiyatları zamlanacak.

Okul servis taşımacılığı ücret tarifesi düzenlenmesiyle ilgili zam toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlık yaptı.  İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çevre Şehircilik Bakanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, ve ve İl Milli Eğitim Temsilcileri katıldı.

Yüzde 15 Zam Yapılacak

2021-2022 okul servis ücretlerine il milli eğitim temsilcilerinin de önerisi ile yüzde 15 zam teklifi kabul edildi. Okul servis taşımacılığı ücret tarifesi düzenlenmesi kapsamında yüzde 15 zam yapıldı.

İstanbul’da servis ücret fiyatları yapılan düzenleme ile yapılan yüzde 15 zam ile 311,65 lira oldu. Yeni düzenleme ile daha önce olan 271 TL olan servis ücreti yapılan zam ile birlikte 0-1 kilometre arasına ve tüm mesafelere  yüzde 15 zam yapıldı.

Okul servis taşımacılığı ücret tarifesi düzenlenmesiyle ilgili zam toplantısı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yönetildi. Oturuma gelen 3 farklı teklif ayrı ayrı oylandı. Yapılan oylamada 2021-2022 okul servis ücretlerine il milli eğitim temsilcilerinin de önerisi ile yüzde 15 zam teklifi kabul edildi.