EkonomiGündem

Öğretmenlere yüzde 50 indirim kararı: 24-30 Kasım tarihlerinde geçerli olacak!

İndirim duyurusu yapıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, öğretmenlere yüzde 50 indirim yapılacağını bildirdi. İndirimin ise 24-30 Kasım tarihleri arasında geçerli olacağı kaydedildi.

Öğretmenlere 24-30 Kasım tarihleri arasında tren ücretlerine yüzde 50 indirim yapılacağı açıklandı. Bakan Uraloğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla THT ile anahat trenlerinde öğretmenlere yüzde 50 indirim yapılmasına karar verildiğini duyurdu. Uraloğlu, “Öğretmenler Günü Haftasında kıymetli öğretmenlerimize hediye vermek istedik.” dedi.

Uraloğlu açıklamasına ”Yıl boyunca TCDD Taşımacılık tarafından öğretmenlerimize tüm tren seyahatlerinde normalde yüzde 15 oranında indirim yapılıyordu. 24-30 Kasım tarihleri arasında da yüksek hızlı trenlerimiz (YHT) ile anahat trenlerimizde öğretmenlerimize bu indirim oranı yüzde 50 olarak uygulanacak” diyerek devam etti.

ÖZEL OKUL ÖĞRETMENLERİNE DE İNDİRİM OLACAK

Uraloğlu, “Bu uygulamadan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı veya Bakanlık tarafından onaylanmış her derece ve türdeki resmi ve özel okullarda halen çalışan müdür ve müdür yardımcıları dahil tüm öğretmenler, uygulama ve araştırma merkezleri dahil tüm yükseköğretim kuruluşlarında çalışan öğretim elemanları ve Türk uyruklu olup yabancı ülkelerde çalışan öğretmenler faydalanacak” diye konuştu.Uraloğlu, indirim uygulamasından faydalanabilmek için öğretmen kimlik kartlarının ibraz edilmesinin yeterli olacağını belirtti.