Eğitim

Öğretmenlere ücret konusunda MEB’den kötü haber!

Öğrencilerin uzaktan veya yüz yüze eğitime katılmamaları durumunda öğretmenlerin ders ücretlerinin kesileceğine, ödenmeyeceğine dair MEB’den yazı gittiği iddia edildi. İddiayı öne süren Abbas Güçlü, “Okulumuza, öğrencilerin uzaktan veya yüz yüze eğitime katılmamaları durumunda öğretmenlerin ders ücretlerinin kesileceğine” yönelik yazı geldi. Ne olur biri bunun doğru olmadığını söylesin! Sadece öğretmenler için söz konusuysa çok vahim, yok eğer herkes içince yaşam durur!

Ek ders deyince öyle büyük paralar söz konusu değil. Saat ücreti de,haftalık ders sayısı da kişiden kişiye değişiyor!Haftada 4 saat giren de var 10 saat giren de. Alacakları parayı artık siz hesaplayın.Pek çoğu zaten hiç almıyor. Huzursuzluğa değdi mi? Umarız bir an önce çözülür.’’ dedi.

Öğrencilerin EBA üzerinden uzaktan eğitime veya yüz yüze eğitime katılmamaları durumunda öğretmenlere ek ders ücreti verilmeyeceğine dair söylentiler bir hafta öncesinden itibaren gündeme getirildi. Buna rağmen Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bunun aksine dair herhangi bir açıklama gelmedi. Duruma tepki gösteren öğretmenler, uzaktan eğitime internet alt yapı eksikliğinden dolayı giremeyen öğrencilerin durumunu dile getiren öğretmenler, bu durumdan sorumlu kişilerin öğretmenler değil bakanlığın olduğunu, aradan bir yıldan fazla sürenin geçmesine rağmen internet alt yapısını oluşturamayan diğer kurumların olduğunu söyledi.