EğitimGündemManşet

Öğrenci Yurdunda Kalacaklar Dikkat! KYK Yurt Başvuruları Başladı!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenci yurtlarının yeni dönem başvurularının başladığını belirtti. Üniversitelilerin dört gözle beklediği KYK yurt başvuruları 12 Eylül’e kadar yapılabilecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 ve 2021-2022 eğitim öğretim dönemlerinde, üniversitelerin örgün eğitim programlarına ilk kez kayıt yaptıran üniversite öğrencileri için yurt başvurularının başladığını duyurdu. Üniversite öğrencilerin her sene dört gözle beklediği KYK yurt başvuruları için son tarih 12 Eylül Pazar günü saat 23.59 olarak belirlendi. Üniversiteliler bu tarihe kadar e-devlet üzerinden başvurularını yapabilecek.

10 Eylül Cuma gününden sonra kayıt yaptıracak ek kontenjan, yatay-dikey geçiş, özel yetenek, lisansüstü, yurtiçi, yurtdışı değişim programı öğrencileri ve kendi imkanları ile eğitim görmek için gelen uluslararası öğrencilere ait yurt başvuruları ise ilerleyen tarihlerde gerçekleştirilecek. 1 Haziran 2020 tarihinden önce üniversite kayıtlarını yapan ara sınıf öğrencileri de e-devlet üzerinden başvuruda bulunabilecek.