EkonomiGündem

Ödemeler önümüzdeki hafta başlıyor: Hesaplara 3340 TL yatırılıyor! ATM’lerden paranızı çekin

Paraların ne zaman hesaplara yatacağı merak ediliyor. Devlet, her ayın 15 ile 30’u arasında evinde yaşlı, yardıma muhtaç kişilere bakanlara ödeme yapıyor. Evde bakım maaşı alan vatandaşlar ödemelerin ayın kaçında yatacağını araştırıyor. Bu ödemeler 3340 TL olarak hesaplara geçiyor. 1 Temmuz’dan itibaren 3340 TL olarak artırıldı.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

Asgari ücrete gelen zamla birlikte diğer maaşlar da zamlandı. Yaşlılık, evde bakım ve engelli maaşlarına yapılacak zam oranı, asgari ücret ara zammıyla birlikte netleşti. Buna göre, Temmuz ayı itibarıyla evde bakım maaşı 2706 TL’den 3340 TL’ye yükseldi.

EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Evde bakım maaşının ne zaman yatacağı merak ediliyor. Evde bakım maaşları her ayın 15’inde ve takip eden günlerinde yatmaktadır.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA DETAYLARI;

Evde Bakım aylığı ödemelerini E Devlet ekranı üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.