Gündem

Ödemeler hesaplara geçti: Duyuru yapıldı! Hane başına yapıldı!

Aile destek ödemeleri ile ilgili açıklama yapıldı. Aile destek ödemeleri Mart ayının gelmesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar araştırmaya başlamasının üzerine ödemelerin ne zaman yapılacağı merakla araştırılmaya başlanıldı. Peki, Aile destek paketi ödemeleri başladı mı? Aile destek ödemeleri nasıl sorgulanır? Detaylar haberimizde…

AİLE DESTEK PAKETİ ÖDEMELERİ BAŞLADI MI?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Derya Yanık’ın açıklamaları şu şekilde:

“”Sosyal hizmet ve sosyal yardım politikalarımızı aile odaklı bir anlayışla geliştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Türkiye Aile Destek Programı’nın Mart ayı ödemelerini bugün hak sahiplerinin hesaplarına yatırmaya başlıyoruz. Hayırlı olsun.” ifadelerine konuşmasında yer verdi.

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE KADAR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Dezavantajlı durumdaki bireyleri çeşitli hizmet ve sosyal yardım modelleri ile destekliyoruz. Ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan yeni düzenleme sonrasında sosyal hizmet modelleri kapsamındaki yaşlı aylığı 1.997 TL’ye, %40-69 arası engelli aylığı 1.594 TL’ye, %70 ve üzeri engelli aylığı 2.392 TL’ye, Evde Bakım Yardımı 4.336 TL’ye ve Sosyal Ekonomik Destek de 3.038 TL’ye yükseldi. Yapılan yeni düzenleme sonrasında sosyal yardım programlarımızın aylık ödemelerini artışlı bir şekilde hak sahiplerimizin hesaplarına yatıracağız.” ifadelerini kullanmıştı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen aile destek ödemeleri her ay vatandaşların hesaplarına yatırılıyor. Vatandaşlar ödemelerin hesaplarına yatırılıp yatırılmadığını e-Devlet üzerinden kolayca sorgulayabiliyor.