EkonomiGündem

Ödemeler erkene çekildi: Hemen ATM’ye gidip paranızı çekin!

Ödemeler erkene çekildi. Yarından itibaren hesaplara ödeme yapılacak. Paraların bayram öncesi hak sahiplerine ulaştırıldığı bildirildi. Bakan Göktaş, ödemelerle ilgili yaptığı açıklamada hesaplara 7 bin 608 TL yatırılacağını belirtti.

ÖDEMELER ERKENE ÇEKİLDİ

Bayram dolayısıyla ödeme takvimi öne çekildi. Devlet tarafından evinde yaşlı, yardımı muhtaç, engelli yakınlarına bakan vatandaşlar her ay belirli tarihlerde ödeme yapılıyor. Evde bakım maaşı kapsamında hal sahiplerine ulaştırılan ödemeler öne çekilerek, hak sahiplerinin hesabına yarın aktarılacak.

Evde bakım maaşı ödemelerinin hesaplara yatırıldığını belirten Bakan Göktaş, şunları kaydetti:

“Ramazan Bayramı dolayısıyla evlerinde bakılan tam bağımlı vatandaşlar ve aileleri için Evde Bakım Yardımı ödemelerini öne çekerek yarın hesaplara yatırıyoruz. Bu ay Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanan 561 bin vatandaşımız için toplam 4,2 milyar TL Evde Bakım Yardımı ödemesi gerçekleştireceğiz. Türkiye Yüzyılı Vizyonumuz çerçevesinde bakanlık olarak engellilik alanındaki hak temelli sosyal yardımların şeffaf bir anlayışla sürdürülebilir olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.”