EkonomiGündem

Ödeme tarihi öne çekildi: Paralar bugünden itibaren hesaplara yatacak!

Ödemelerle ilgili güzel haber geldi. Ödemelerin tarihinin önde çekildiği açıklandı. Hak sahiplerine bugünden itibaren paraları ulaştırılacak. Buna göre, ödemeler bayram öncesi hesaplara yatmış olacak.

Parala hesaplara erken yatacak. Destek ödemelerine ilişkin bir açıklama yapıldı. Aile destek ödemeleri bugün hak sahiplerinin hesabına yatırılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, X sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ramazan Bayramı’nın huzur iklimini hep birlikte yaşamak, ailelerimizin bayram sevincini daha da artırmak adına Türkiye Aile Destek Programımızın ödemelerini öne çekerek 4 Nisan Perşembe günü hesaplara yatırıyoruz. Hak sahibi tüm ailelerimiz için hayırlı olsun.” dedi.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE KADAR?

Aile Destek Programı kapsamında ailelere yapılacak ödemeler hanede kişi başına düşen aylık gelire göre belirleniyor. Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün web sitesinde belirttiği rakamlara göre ödemeler şu şekilde gerçekleşecek:

450 TL ve altı – 1.250 TL

450 TL üzeri ─ 911,15 TL ve altı – 1.100 TL

911,15 TL üzeri ─ 1372,30 TL ve altı – 950 TL

1372,30 TL üzeri ─ 5.667,37 TL’den az – 850 TL

AİLE DESTEK ÖDEMESİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvurular, e-Devlet üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılabiliyor.