GündemTeknoloji

O Telefonları Kullananlar Dikkat! Artık Whatsapp Kullanamayacaksınız

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma ve haberleşme uygulaması olan Whatsapp yeni bir duyuruda bulundu. Eski Android ve İOS modelleri için güncelleme çıkarmayacak. Geçen günlerde açıklama yapan uygulama 1 Kasım tarihinden itibaren eski İOS ve Android modelleri için artık güncelleme çıkarmayacak.

Akıllı telefonlar için geliştirilen arama ve mesajlaşma platformu Whatsapp uygulaması yaptığı açıklama ile eski Android ve İOS kullanıcılarını üzdü. 1 Kasım tarihinden itibaren eski İOS ve Android modelleri için artık güncelleme çıkarmayacak.

Alınan Karara göre WhatsApp’ın kullanılmayacağı telefonlar;

Samsung, The Samsung Galaxy Trend Lite, Galaxy Trend II, Galaxy SII, Galaxy S3 mini, Galaxy Xcover 2, Galaxy Core and Galaxy Ace 2 LG, The LG Lucid 2, Optimus F7, Optimus F5, Optimus L3 II Dual, Optimus F5, Optimus L5, Optimus L5 II, Optimus L5 Dual, Optimus L3 II, Optimus L7 Optimus L7 II Dual, Optimus L7 II, Optimus F6, Enact , Optimus L4 II Dual, Optimus F3, Optimus L4 II, Optimus L2 II, Optimus Nitro HD and 4X HD, and Optimus F3Q.

ZTE, The ZTE Grand S Flex, ZTE V956, Grand X Quad V987 and Grand Memo Huawei, The Huawei Ascend G740, Ascend Mate, Ascend D Quad XL, Ascend D1 Quad XL, Ascend P1 S, and Ascend D2.Sony, The Sony Xperia Miro, Sony Xperia Neo L, Xperia Arc S.

Alınan bilgilere göre; Apple marka telefonlarda İOS 10’dan sonra güncellenemeyen eski iPhone’lar platforma erişimi kaybedecek.

Whatsapp Uygulamasının Kullanılamayacağı Diğer Modeller

The Alcatel One Touch Evo 7, Archos 53 Platinum, HTC Desire 500, Caterpillar Cat B15, Wiko Cink Five, Wiko Darknight, Lenovo A820, UMi X2, Faea F1 and THL W8