Gündem

O illerde yaşayanlar dikkat! Elektrik ve doğalgaz faturaları 3 ay ertelenecek

Alınan son dakika bilgisine göre meydana gelen 6.7 büyüklüğündeki depremde bir çok evin yıkıldığı Elazığ ve Malatya'da elektrik ve doğalgaz faturalarının 3 ay erteleneceği duyuruldu.

Alınan son dakika bilgisine göre Elazığ ve Malatya’da 24 Ocak’ta meydana gelen 7.2 şiddetindeki deprem sonrası bir çok ev yıkılmış vatandaşlarımız mağdur olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla depremden etkilenen vatandaşların elektrik ve doğal gaz faturalarının 3 ay ertelenerek Resmi Gazete’de yayımlandı.

3 AY ERTELENDİ

Karara göre, “Depremde zarar görenlerin, 2020 yılı Temmuz, Ağustos ve Eylül ayı fatura dönemlerine ilişkin tüketim faturalarının tahsilatı 3 ay süreyle ertelenecek. Karar, deprem nedeniyle iş yeri veya konutu yıkılan, orta hasarlı veya ağır hasarlı hale gelen tüketicileri kapsıyor.

Ekli “Elazığ ve Malatya’da Yaşanan Deprem Nedeniyle Zarar Gören Tüketicilerin Elektrik ve Doğal gaz Tüketimlerine İlişkin Tahsilatların Ertlenmesi Hakkında Karar”ın yürürlüğe konulmasına, 7269 sayısı Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısıyla Alınacak Tedbirlere Yapılacak Yardımlara Dair Kanun’un ek 13’üncü maddesi gereğince verildi.”