Gündem

O ilimizden tedirgin eden haber! Vaka sayısı katlanarak artıyor

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinden tedirgin eden haberler geliyor. Kayapınar'da karantinaya alınan mahallede vaka sayısı arttı. Öte yandan Diyarbakır'da da son 1 haftada vaka sayısında artış yaşandığı öğrenildi. 

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde önlemler kapsamında karantinaya alınan Serap Güzeli Mahallesi’nde vaka sayısı arttı. Mahallede 17 kişide koronavirüs tespit edilirken, vaka sayısı 59’a yükseldi. Öte yandan Diyarbakır’da son 1 haftada yeni vakaların tespit edildiği ve artış yaşandığı öğrenildi.

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesine bağlı Serap Güzeli Mahallesinde bir kişide koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine filyasyon ekipleri mahallede yaptığı çalışmayla hastanın temas ettiği kişilere de test gerçekleştirdi.

Yapılan testler sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 17 kişide daha daha koronavirüs tespit edildi. İncelemenin ardından mahalle jandarma ekipleri tarafından karantinaya alınarak giriş çıkışlara kapatıldı.

VAKA SAYISI ARTTI

Geçtiğimiz gün 17 kişide koronavirüs tespit edilirken vaka 59’a yükseldi. Karantinaya alınan mahallede güvenlik önlemleri alınırken vatandaşların ihtiyaçları da Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanıyor. Ayrıca son bir hafta içinde Diyarbakır’daki vaka sayısında artış yaşandığı öğrenildi.

Etiketler

İlgili Makaleler