Gündem

O ilimizden kötü haber! Koronavirüs vakaları arttı

Türkiye'de koronavirüsle mücadele devam ederken, vatandaşların rehavete kapılmaları ve kurallara uymamaları sonucu koronavirüs vakalarında artış yaşandı. Gümüşhane'de de koronavirüs vakalarının artması sonucu valilikten açıklama geldi. Gümüşhane Valiliği tarafından yapılan açıklama, vatandaşlar tedbirlere uymaları konusunda uyarıldı.

Türkiye’de normalleşme sürecinin ardından vatandaşların sosyal mesafe ve maske kuralına uymaması sonucunda bazı illerde vaka sayılarında artış yaşandı. Gümüşhane’de de vaka sayılarında artış yaşanması sonucunda valilik tarafından açıklama yapıldı. Gümüşhane Valiliği tarafından yapılan açıklama, vatandaşların tedbirlere uymaları konusunda özenli olmaları istendi.

Gümüşhane Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, çeşitli nedenlerle kentte koronavirüs vaka sayısının artmaya başladığı vurgulandı. Tedbirlere uyulması istenilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İlimizde koronavirüs vakaları artmaya başladığından değerli vatandaşlarımızın çok dikkatli olmaları, temizlik, maske ve mesafe kurallarına titizlikle riayet etmeleri hem kendi sağlıkları hem de yakınları, sevdikleri ve halkımızın sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Lütfen temizlik, maske ve mesafe kurallarına titizlikle riayet edelim.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu