Gündem

O ilimizde siyah maske yasağı!

Türkiye'de koronavirüsle mücadele devam ediyor. Hakkari'de salgına karşı yeni bir tedbir alındı. Uzmanların pandemiyle birlikte kullanımı artan siyah maskelerle ilgili koruyucu olmadığına dair açıklamaları üzerine Hakkari Devlet Hastanesine de siyah maskeyle girişler yasaklandı.

Türkiye’de koronavirüsle mücadele devam ederken, salgına karşı yeni tedbirler de alınıyor. Uzmanların pandemiyle birlikte kullanımı artan siyah maskelerle ilgili koruyucu olmadığına dair açıklamaları üzerine Hakkari Devlet Hastanesine de siyah maskeyle girişler yasaklandı.

Korona virüs tedbirlerinin üst seviyeye çıkartıldığı Hakkari’de denetimler aralıksız olarak devam ederken, devlet hastanesinde de bir dizi önlemler alındı.

Salonda bulunan stantta sağlık görevlileri tarafından vatandaşların ateşi ölçülüp, dezenfektan tutulduktan sonra içeri alınıyor. Hastanenin yeni aldığı karar doğrultusunda ise siyah maske ile girişlerin yasaklandığına dair vatandaşlar bilgilendirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise hastanenin resmi internet sitesinde gerekli duyuruyu yaptıklarını belirterek, hastanenin bazı noktalarına ise ilgili afişleri astıklarını ifade ettiler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu