Gündem

O ilimizde koronavirüs vaka sayısı artıyor!

Alınan bilgilere göre Karabük'te koronavirüs vaka sayılarında artış yaşanmaya başladı. Son 8 günde koronavirüseyakalananların sayısı 6'ya yükselirken şantiyede çalışan 18 kişi ise koronavirüsten karantinaya alındı.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü salgını tüm dünyaya hızla yayılırken Türkiye’de görülmesinin ardından çeşitli önlemler alınarak virüsün önüne geçilmeye çalıştı. Havaların ısınması ile birlikte koronavirüste normalleşme aşamalarına geçtiğimiz şu sıralarda Karabük’ten kötü haber geldi.

Alınan bilgilere göre Karabük’te koronavirüs vaka sayılarının arttığı öğrenildi. Kurban Bayramı izninde Gaziantep’e giden bir şahıs, Karabük’e döndüğü sırada  koronavirüs olduğu tespit edildi.

VAKA SAYISI YÜKSELDİ

Karabük’te yeniden koronavirüs vakaları görülmeye başladı. Son 8 günde vaka sayısı 6’ya yükselirken, Yenice ilçesinde iki ayrı şantiyede inşaatta çalışan toplam 18 işçi karantina altına alındı.

18 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI

Yenice ilçesinde bulunan iki ayrı şantiyede bulunan toplam 18 işçi karantina altına alındı. Polis ekipleri tarafından demir bariyerlerle kapatılarak giriş ve çıkışların yasaklandığı şantiye alanında bir işçi de daha pozitif vaka olduğu tespit edildi.

DEZENFEKTE EDİLDİ

Özel koruma kıyafetli 112 Sağlık ekipleri tarafından şantiyeden alınan işçi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı. Covid-19 testi pozitif çıkan işçiyi hastaneye getiren ekiplerin daha sonra ambulansı dezenfekte ettiği görüldü.

Diğer yandan Karabük’te bugüne kadar 186 kişi koronavirüse yakalanırken, bunlardan 10’u hayatını kaybederken, 176 kişi ise sağlığına kavuşarak taburcu edildi

Etiketler

İlgili Makaleler