Gündem

O İlimizde Korkulan Oldu ! Yoğun Bakım ve Entübe Sayısı Patladı

Valilik tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı ve virüse yakalanan kişilerin çoğunlukla yaşlı vatandaşlar olduğu belirtildi. Ayrıca ilk defa yoğun bakım ve entübe hasta sayısında artış yaşandığı vurgulandı.

Normalleşme süreci ile corona virüsü vaka sayıları arttı. Bu doğrultuda Van Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada normalleşme süreciyle birlikte tedbirlerin gevşetilmesi, sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat edilmemesinin virüsün yayılmasını arttırdığı vurgulandı. Ayrıca 100 kişinin hastanelerde tedavi gördüğü ifade edilen açıklamada bu kişilerin 13’ünün yoğun bakım, 5’inin de entübe olduğu belirtildi.

HASTA ZİYARETLERİ YASAKLANDI

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamanın devamında yaşlı vatandaşların risk altında olduğu ve tedavi süreçlerinin uzadığı vurgulanarak şöyle denildi:

“İlk defa yoğun bakım ve entübe hasta sayımız artmıştır. Bundan dolayı özellikle yaşlılarımız zorunlu olmadıkça evden çıkmamalı. Tüm vatandaşlarımız da hem kendi hem de yaşlılarının sağlığını korumak, pandeminin yayılmasını önlemek adına maske takıp, sosyal mesafe ve hijyene dikkat etmelidir. Vakaların artmasıyla birlikte alınan Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla son günlerde hastanelerde yaşanan yoğun hasta ziyaretleri de yasaklanmıştır.

İlgili Makaleler

“TEDBİRLERE UYALIM”

Yaz mevsimi ile birlikte düğünler artmıştır. Düğün sahiplerinin pandemi kuralları kapsamında düğünlerini yapmaları gerekmektedir. Bununla ilgili kurulan bir komisyon, düğünlerde denetleme yapacaktır. Yapılan denetimlerde kurallara uymayanlara gerekli cezai işlem uygulanacaktır. Riskin farkında olalım. Tedbirlere uyalım.

100 KİŞİ HASTANEDE

Van’da şu anda toplam 100 Covid-19 hastası hastanelerde tedavi görmekte. Yoğun bakımda yatan hasta sayısı toplam 13. Bunların 5’i entübe. Evde tedavisi süren toplam hasta sayısı 35. Tedavisi tamamlanıp taburcu olan toplam hasta sayısı 1270″

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu