Gündem

O ilimizde içme suyunda kimyasal mı var? Flaş açıklama!

Ankara Kurtboğazı Barajı'na akan derede yüksek miktarda kimyasal atık bulunduğu iddia edildi. Peki, içme suyunda kimyasal mı var? İşte yetkililer tarafından yapılan açıklamalar…

Ankara Kurtboğazı Barajı’na akan derede yüksek miktarda kimyasal atık bulunduğu iddia edildi. Söz konusu derece balık ölümlerinin gerçekleştirdiği öğrenildi. Sözcü’nün haberine göre; kimyasal atık tespit edilen dereye atıkların kimler tarafından atıldığı araştırılıyor.

Mansur Yavaş vatandaşlara seslendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, jandarma ve sağlık ekipleri konu hakkında araştırmalar yaparken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş vatandaşların çevre konularında duyarlı olması için çağrıda bulundu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilisi ise şu açıklamaları yaptı:

Çok tehlikeli kimyasalın dereye atıldığı anlaşılıyor. Bunun atık ya da madeni yağ geri kullanım tesisi atığı olduğunu düşünüyoruz.
Kirli su baraja ulaşmadan ASKİ ekipleri tarafından durduruldu. Suda ağır bir koku var. Deredeki kirli suyu baraja karışmaması için çekmeye çalışıyoruz. Ayrıca toprak kirliğinin de önüne geçmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu