Gündem

O ilimizde flaş karar! Bunu yapmayan kente giremeyecek

Kırıkkale'de koronavirüs önlemleri kapsamında yeni bir karar alındı. Alınan karara göre, HES kodu olmayanlar kente giriş yapamıyor. Tedbirler kapsamında, Lüleburgaz, Babaeski ve Vize otoyol gişelerindeki kente giriş güzergahlarında kimlik ve HES kodu sorgulaması yapılması kararının ardından denetimler başladı.

Kırıkkale’de koronavirüs önlemleri kapsamında yeni bir karar alındı. Alınan karara göre, HES kodu olmayanlar kente giriş yapamıyor. Tedbirler kapsamında, Lüleburgaz, Babaeski ve Vize otoyol gişelerindeki kente giriş güzergahlarında kimlik ve HES kodu sorgulaması yapılması kararının ardından denetimler başladı.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu’nda, Kovid-19 tedbirleri kapsamında Lüleburgaz, Babaeski ve Vize otoyol gişelerindeki kente giriş güzergahlarında kimlik ve HES kodu sorgulaması yapılması kararının ardından denetimler başladı.

SORUN TESPİT EDİLMEYENLER KENTE GİREBİLİYOR

Kırıkkale’de HES kodu bulunmayanlar e-Devlet ve uygulama üzerinden kod alıyor. Kod sorgulamasında sorun tespit edilmeyen kişilerin kente girişlerine izin veriliyor. Öte yandan ekipler denetimlerde, otomobillerinin içinde de maske takan sürücülere teşekkür ederken, maskesini kurallara uygun takmayanlara da uyarıda bulunuyor.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu