Gündem

O İlimizde Corona Virüsü Alarmı! YKS’ye Katılan Adayın Testi Pozitif Çıktı

YKS sınavının ikinci oturumu olan AYT'ye giren bir adayın corona virüsü testinin pozitif çıktığı belirtildi. Adayın Kocaeli Üniversitesinde sınava girdiği öğrenilirken adayla aynı salonda sınava giren diğer adaylara 9 gün sonra kendilerini karantinaya almaları konusunda bilgi verildiği öne sürüldü.

27-28 Haziran tarihlerinde Türkiye geneli uygulanan YKS’ye bu yıl 2.5 milyona yakın aday başvuru yaptı. Sınava giren adaylar sınav sonuçlarının açıklanmasını beklerken kötü bir haber geldi. Sınava katılan bir adayda corona virüsü tespit edildiği belirtildi. Adayın Kocaeli Üniversitesi (KOU) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde AYT’ye katıldığı belirlendi.

Bu aday ile aynı salonda sınava giren yaklaşık 30 adaya 9 gün sonra bulundukları İl Sağlık Müdürlüğü aracılığı ile haber verildiği öne sürüldü. Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından adayların kendilerini 14 günlük karantinaya almaları istendiği iddia edildi.

14 GÜN KARANTİNA İSTENDİ

Özgür Kocaeli Gazetesinin aktardıklarına göre Kartepe kampüsünde 4, Derince kampüsünde 5 öğrenci velisinin yaptığı ihbar üzerine KOU’de sınava giren bir adayın corona virüsü testinin pozitif çıktığı duyuruldu. Veliler ise olayın üzerinden 9 gün geçtikten sonra kendilerine bilgi verildiğini belirterek bilginin çok geç verildiğini ve bunun kötü sonuçlar doğurabileceğini ifade etti. Konu ile ilgili olarak Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, kendilerini arayarak sınava giren adaylarda virüs belirtisi olup olmadığı, belirti yoksa 14 günlük karantina uygulamaları gerektiği bilgisi verildiği belirtildi.

ÖSYM’DEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Bir başka iddia ise sınavı gerçekleştiren ÖSYM’nin testi pozitif çıkan öğrenci ile aynı salonda sınava giren adayların bilgilerinin İl Sağlık Müdürlüğüne geç verdiği yönünde. Bu durum karşısında veliler kaç öğrencinin corona virüsü hastalığına yakalandığına dair ÖSYM’den bir açıklama yapılmasını bekliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu