Gündem

O ilimizde 65 yaş üstü ve 18 yaş altına flaş kısıtlama kararı!

Türkiye'de koronavirüsle mücadele devam ederken son günlerde vaka sayılarındaki artış endişeye neden oluyor. Vakaların artması üzerine il bazlı bazı yeni kararlar alınıyor. Karaman'da 65 yaş ve üstü ile 18 yaş altı vatandaşlara yönelik yeni kısıtlamalar getirildi. 

Ülkemizde koronavirüsle mücadele devam ederken vaka sayılarının artması üzerine il bazlı bazı yeni kararlar alınıyor. Karaman’da 65 yaş ve üstü ile 18 yaş altı vatandaşlara yönelik yeni kısıtlamalar getirildi. Karaman Valiliği, 18 yaş altı kişilerin ebeveynleri olmadan saat 20:00’den sonra lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, çay ocağı gibi yeme içme yerlerine girmelerinin kısıtlandığı duyurdu.

Valilik, ayrıca 65 yaş üstü vatandaşların saat 17:00’den sonra yeme-içme yerlerine alınmamalarına karar verildiğini duyurdu.Koronavirüs vakalarının arttığı Karaman’da, İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında bugün toplandı. Karaman Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı yeni kararları açıkladı.

Valilik’ten yapılan açıklamada: 65 yaş üstü vatandaşlarımızın saat 17:00′ den sonra lokanta, restoran,pastane, kafe, kafeterya, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, çay ocağı gibi vatandaşların toplu bulundukları yeme-içme yerlerine 19.08.2020 tarihinden itibaren alınmamalarına,65 yaş üstü vatandaşlarımızın ilimizde kurulan pazar yerlerine 19.08.2020 tarihinden itibaren alınmamalarına,

18 YAŞ ALTINA DA YASAK KARARI

18 yaş altı kişilerin ebeveynleri olmadan saat 20:00′ den sonra lokanta, restoran,pastane, kafe, kafeterya, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, çay ocağı gibi yeme içme yerlerine 19.08.2020 tarihinden itibaren alınmamalarına,

KURALLARA UYMAYANLARA CEZA UYGULANACAK

Ayrıca yukarıda belirtilen söz konusu tedbirlere ve kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. ve Kabahatler Kanununun 32. maddesi gereğince idari para cezası uygulanmasına, konusu suç teşkil eden davranışlarda ise Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına; oy birliği ile karar verilmiştir.