Gündem

O ilimizde 65 yaş üstü vatandaşlar için yeni karar!

Koronavirüs salgınına karşı yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Sivas'ta koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma saatlerine kısıtlama getirilmişti. Bunun ardından Valilik yeniden yaptığı açıklamada uygulamaya ilişkin düzenleme yapılacağını duyurdu. 

Sivas’ta koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmaları 10.00-17.00 saatleri arasında sınırlandırılmıştı. Bunun ardından Sivas Valiliği uygulamayı bir süreliğine geri çekti. Valilik açıklamasında uygulamayla ilgili yeniden düzenleme yapılacağı duyuruldu.

Sivas Valiliği’nden dün akşam yapılan açıklamada, “İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın risk grubunda olmaları sebebiyle salgının etkilerinden korumak amacıyla sokağa çıkmaları 10.00-17.00 saatleri arası sınırlandırılmıştır. Sabah 10.00’dan önce ve akşam 17.00’den sonra sokağa çıkmaları kısıtlanmıştır” denildi.

Ardından uygulamayı bir süreliğine geri çeken Valilik, “65 yaş ve üzeri kıymetli büyüklerimizin sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili olarak; İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca alınan karar, içeriği ve kısıtlama saatleri güncellenerek tekrar paylaşılacaktır” duyurusu yaptı.