Ekonomi

O ilde fabrikadaki bazı işçilerin test sonucu pozitif çıkınca üretim durdu!

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısında düşüş yaşanmaya başlansa da, bazı illerden olumsuz haberler gelmeye devam ediyor. Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde faaliyet gösteren iplik fabrikasında corona virüsü paniği yaşandığı öğrenildi. Bazı işçilerin test sonucunun pozitif çıkması ile beraber fabrika üretimi durdurdu.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısında düşüşler ile birlikte tedbirli olarak normal hayata dönüşler başladı. Bu nedenle iş hayatına dönüşlerde de artış yaşanmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca fabrikalarda ve işletmelerde corona virüsüne karşı tedbirler için rehberler gönderileceğini açıklamıştı.

Ancak yaşanan olumlu gelişmelerin yanında olumsuz haberler gelmeye de devam ediyor. Son olarak, Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde faaliyet gösteren iplik fabrikasında çalışan bazı işçilerin Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi.

80 kişi karantinaya alındı

Test sonucu pozitif çıkan 3 işçi Alaplı Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, fabrikada filyasyon çalışması yaptı. Aynı fabrikada çalışan 80 işçi evlerinde karantinaya alındı. Evlerinde kontrol altında olan işçilerin henüz sağlık problemi yaşamadıkları öğrenildi.
Fabrikada üretim 1 Haziran tarihine kadar durduruldu.