Genel

O ilçemizde koronavirüs vaka sayısı sıfırlandı!

Koronavirüs salgını konusunda sevindiren haber Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinden geldi. İlçede koronavirüs vaka sayısı sıfırlandı!  21 bin nüfusa sahip ilçede 10 gündür pozitif hasta ve temaslı görülmüyor.

“KAYNAŞLI’DA VAKA SAYISI SIFIR”

İlçede pozitif vaka kalmadığını belirten Belediye Başkanı Birol Şahin, “Kaynaşlı’da 10 günden beri herhangi bir vaka görülmemiştir. Şu an itibariyle Kaynaşlı’da vaka sayısı sıfır. Bu da hem halkımızı hem de bizi çok memnun etti. İnşallah böyle devam ederiz. Tabii halkımız psikolojik olarak da rahatladı” dedi.

“İNŞALLAH HAYAT NORMALE DÖNECEK”

Vaka sayılarının sıfırlanmasıyla birlikte, vatandaşların ilçede hayatın normale dönmesini beklediklerini belirten Başkan Şahin, “İnşallah hayat Kaynaşlı’da normale dönecek. Halkımız da sabırsızlıkla bekliyor. Kahvehanelerin, lokantaların, halı sahaların açılması önemli bu noktada. Tedbirlere dönerek böyle bir duruma gelmemizle birlikte halkımız da normal hayata dönmeyi hak etti. İnşallah hem yasaklar kalkar hem de esnaflara uygulanan dükkan açma yasağı da kalkar ve normal hayata en kısa zamanda dönmüş oluruz” şeklinde konuştu.